Jak pracujecie, jaki jest styl Waszej fotografii?
Staramy się być bardzo dyskretni.  Im mniej nas widać, tym mniej zwracamy na siebie uwagę i tym lepiej i łatwiej jest nam zarejestrować naturalne reakcje podczas całego dnia Ślubu. Styl naszej pracy to połączenie fotografii artystycznej, reportażu, fotografii portretowej i detali. Wyróżniamy się na rynku znajomością i przygotowaniem w wielu stylach fotografii ślubnej. Dla Was możemy się dostosować i potem wywołać zdjęcia takie, jakie sobie wymarzycie. Na naszych fotografiach staramy się w pierwszej kolejności pokazać naturalne emocje, radość, miłość, ale też to wszystko co z pozoru niewidoczne dla oka. Wybierając nas wybieracie fotografów, którzy z Waszego Dniu Ślubu pragną stworzyć niezapomniane obrazy. Malujemy przecież nie tylko światłem, ale i postprodukcją dla dodania smaku i detali.
Po jakim czasie otrzymamy zdjęcia?
W tym przypadku wyróżniamy się nie tylko jakością, ale i czasem. Potrzebujemy jedynie miesiąca na przekazanie Wam efektu finalnego.  Czasami zdarza się, że trwa to nawet szybciej! Znów dzięki temu, że jest nas dwoje! Dłuższy czas może wynikać jedynie z opcji dodatkowych jakie zamówicie – fotoksiążka,
album, elementy dekoracyjne itp. Wszystkie ewentualne dodatki ustalimy podczas rozmowy.
Czy istnieje możliwość wynajęcia 1 fotografa zamiast dwóch i jaki ma to wpływ na cenę?
Zawsze pracujemy we dwójkę – specjalnie rezerwujemy nawet znajomego fotografa, aby był w pogotowiu. To zabezpiecza Was i nas przed nieoczekiwanymi sytuacjami. Z opowieści naszych Klientów wiemy, że zdarzają się różne sytuacje, a tych chwil się nie powtórzy. Dzięki temu możecie na nas w pełni liczyć. Dwóch fotografów to również podwójna szansa na wyłapanie tych czasem prawie nieuchwytnych momentów. Nasze umiejętności idealnie się dopełniają, dlatego finalne zdjęcia są tak przyciągające.
Jak wygląda sprawa z dojazdem? Gdzie dojeżdżacie i jaki jest koszt dojazdu?
Dojeżdżamy absolutnie wszędzie. Podróże nie stanowią dla nas żadnego problemu. Zdarzają nam się wyjazdy poza granice kraju m.in. do Szwecji. Stacjonujemy pod Warszawą, ale dojedziemy też do Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, a także nad morze do Gdańska i w inne zakamarki Polski. Jeśli chodzi o koszta to warto sprawdzić konfigurator, choć zawsze można się dogadać. Kwotę za dojazd w niektórych przypadkach możemy znieść, wszystko zależy od dystansu, a także pory roku. Przedstawiając Wam ofertę staramy się zawrzeć w niej wszystkie niezbędne informacje. Zależy nam abyście wiedzieli, jaki jest finalny koszt naszej usługi.
Czym robicie zdjęcia?
Pracujemy na profesjonalnych aparatach firmy Canon (mamy też doświadczenie w pracy na Nikonach) oraz zestawie profesjonalnych obiektywów. Poza tym korzystamy z całej gamy akcesoriów doświetlających. Znamy ten sprzęt bardzo dobrze i często go konserwujemy, ponieważ fotografią zajmujemy się od prawie 10 lat, a od 6 w naszej firmie. Pracujemy również na legalnym oprogramowaniu firmy Adobe z aktualnego pakietu CC
Czy mogę wykupić osobno sesję narzeczeńską oraz poślubną?
Jak najbardziej można wykupić sesje osobno. Zachęcamy jednak do wykupowania sesji w zestawie z reportażem – dzięki temu ceny są bardziej atrakcyjne.
Czy publikujecie wszystkie zdjęcia na portalach społecznościowych i stronie?
Zastrzegamy sobie takie prawo do publikacji wybranych zdjęć na naszej stronieoraz w materiałach reklamujących naszą firmę, czyli m.in. na blogach i stronach o tematyce ślubnej. Pamiętajcie jednak, że robimy to rzadko – nie poświęcamy tyle czasu na fejsa co na szlifowanie umiejętności. Nasze zdjęcia ma znaleźć przyszła Para Młoda, która jest aktualnie na etapie szukania fotografa na swój ślub. To do nich kierujemy nasze portfolio. Natomiast jako nasi Klienci (po przygotowaniu wstępnych zdjęć) pierwsi dowiecie się o publikacji.
Kiedy następuje finalizacja płatności za reportaż ślubny?
Zaliczka zostaje uregulowana w dniu podpisania umowy, najlepiej gotówką. Finalizacja płatności następuje w Dniu Ślubu lub (jeżeli tak zostanie ustalone) dzień po. W wyjątkowych okolicznościach możemy umówić się inaczej – to wszystko zależy od naszych ustaleń końcowych. My podpisując z Wami umowę kibicujemy Wam, aby do ślubu doszło. Jest to dodatkowa zachęta, aby tak szybko z siebie nie rezygnować 🙂 Zaliczka posłuży nam do konserwacji sprzętu, programów i samochodu, prowadzenia firmy oraz jako ewentualne wsparcie finansowe w sytuacji nagłego zerwania przez Klienta umowy (my wtedy tracimy termin, który mógł ktoś inny zarezerwować). Prosimy o płatność w dniu ślubu, ponieważ chcemy zachować płynność finansową naszej firmy, ale zawsze możemy to rozbić.
Staramy się być też elastyczni.
Kiedy używacie lamp błyskowych?
Staramy się jak najmniej, ze względu na inwazyjność takiego oświetlenia. Oczywiście przy plenerach lub przy ciemnych salach weselnych musimy, ale to tylko przy użyciu softboxa lub innego rozpraszacza światła. Tylko tam gdzie jest to niezbędne. Wszystko po to, aby nadać zdjęciom realizmu i mieć możliwość plastycznej edycji zdjęć, wedle stylu jaki lubicie.
Jak wygląda Wasza współpraca z filmowcami podczas Dnia Ślubu?
Dogadujemy się na zwykle jak koledzy po fachu. Mamy wiele znajomości w świecie operatorów filmowych i ślubnych, m.in. Herncisz Film, Drakkadr Film i wiele innych. Doskonale znamy charakter pracy filmowca. Pracujemy dla Waszego wspólnego dobra, więc zrobimy wszystko, aby ta współpraca była miła, dziarska i przebiegała bez zakłóceń. Amatorów fotografii z rodziny staramy się czasami uprzejmie poprosić o więcej przestrzeni. Powodem jest brak znajomości charakterystyki tej pracy, w wielu przypadkach mogą oni zepsuć zdjęcia/film – nie mając złych intencji. Zawsze tłumaczymy taką prośbę i staramy się o spokojny przebieg ślubu i wesela.
Jak wygląda plener i sesje?
Plenery i sesje mogą potrwać tyle, ile Wy potrzebujecie. Zdjęcia, które będą piękne, wymagają czasu – zwykle staramy się przygotować Parę Młodą do tego i trochę Was rozbawić, odstresować, rozluźnić. Najpiękniejsze zdjęcia są zwykle spontaniczne i nie wymuszone. Tak naprawdę takie zdjęcia mogą powstać absolutnie wszędzie. Taka sesja nie jest obowiązkowa, zachęcamy jednak do niej kiedy czujecie, że macie na to czas i ochotę. Nie chcemy Was naciskać, bo to nie o to w tym wszystkim chodzi 🙂 Niektóre pary chcą sesji zagranicznych, które można zgrać np. z wyjazdem na „miesiąc miodowy”. Mamy również własne propozycje plenerów, które chętnie Wam przedstawimy na żywo.
Czy posiadacie zgodę na fotografowanie w obiektach sakralnych?
Tak 🙂 Pracując wiele lat przy wolontariacie kościelnym mamy duże znajomości wśród księży i zakonników. Wielokrotnie trafiamy na dalszych znajomych, co dodatkowo rozluźnia sytuację. Dzięki nam często księża zgadzają się na dodatkowe zdjęcia, z większą otwartością traktują Parę Młodą oraz pozwalają na więcej. Często zestresowanej Parze Młodej podpowiadamy elementy o jakich powinni pamiętać podczas Liturgii.
Jak przekazujecie zdjęcia, ile i na czym?
Wszystko zależy od potrzeb Klienta. Zwykle przekazujemy zdjęcia zgrane na ozdobny pendrive i ozdobne pudełko. Natomiast lubimy wyzwania i na rozmowie dojdziemy do efektu, jaki Wy chcielibyście uzyskać. Mamy duże doświadczenie również poligraficzne, więc możemy zaproponować wiele różnych pomysłów – fotoksiążki, piękne, obite skórą albumy czy wielkoformatowe obrazy ze zdjęć. To jak przekazujemy Wam materiał, to nasze oczko w głowie. Zależy nam, aby produkt finalny był dla Was czymś wyjątkowym i po prostu pięknym 🙂 Poza tym dostajecie odbitki (wedle potrzeby), a nawet strzeżone hasłem prywatną galerię online na naszym serwerze!
Jak wygląda proces rezerwacji terminu?
Piszecie do nas maila (po otrzymaniu i zapoznaniu się z ofertą) a w nim piszecie: „Chcemy Was na naszym ślubie!”, a my szybciuteńko podsyłamy umowę 🙂 Odsyłacie podpisaną (albo spotykamy się osobiście i podpisujemy). Wpłacacie zadatek (średnio jest to 15% kwoty) i już wszystko jest pewne! Teraz tylko czekamy na Waszą Uroczystość z niecierpliwością 🙂 Prześlemy oczywiście potwierdzenie, a jeżeli będzie możliwość to bardzo chętnie spotkamy się na wspólnej kawie! Jeżeli z dalszych zakątków – to korzystamy ze Skype, choć czasem, będąc na ślubie w okolicy też możemy zawitać 🙂
Skąd taka cena Waszych usług?
Wynikają z kosztów jakie ponieśliśmy / ponosimy:
– wykształcenie, doświadczenie i dość drogie studia jakie ukończyliśmy,
– szkolenia (nie stoimy w miejscu, ciągle się kształcimy, uczęszczamy na różne kursy podnoszące naszą wiedzę i kreatywność)
– serwis sprzętu fotograficznego (w tym akcesoriów: oświetlenie, obiektywy, akumulatorki itd.) oraz jego ubezpieczenie, a także aktualizacja oprogramowania do obróbki graficznej zdjęć,
– prowadzenie firmy i wszystko co się z tym wiąże (księgowość, zus, podatki, paliwo)
/działamy legalnie, wspieramy polską przedsiębiorczość, staramy się w tej kwestii być pro/
– utrzymanie samochodu i jego serwis (dzięki temu możemy do Was bezpiecznie dojechać w każde miejsce)
– nasze utrzymanie – dzięki czemu przyjedziemy na Wasz Ślub pełni sił i gotowi do pracy!

Jeśli macie do nas jakiekolwiek inne pytanie – piszcie śmiało i bez zahamowań 🙂

Poznaj nas i porozmawiaj z nami, a na pewno dowiesz się wszystkiego 🙂

☛ Kliknij i sprawdź naszą ofertę

Close