oryginalne oczepiny bukiet ślubny alternatywny pomysł na oczepiny nowa panna młoda zabawy weselne tradycje weselne

Proponujemy kilka oryginalnych pomysłów na oczepiny. Będziemy je publikować w częściach, aby wygodnie można było to przeczytać i wykorzystać.

Zabawa ze wstążkami

Oto pomysł, aby Twoje oczepiny wyglądały oryginalnie i  efektowniej niż zwykły rzut welonem czy wiązanką. Pomysł podobno jest przy okazji bardzo związany z tradycją weselną .Chodzi też o to, aby wesele było jedyne w swoim rodzaju! Przy okazji zabawa jest mniej agresywna. Musimy uważać, żeby panny nie wpadły na nas robiących w tym momencie zdjęcia. Pozwala też na bardziej sprawiedliwy wybór. Zabawa jest dłuższa, bo zwykle cięcie dokonuje się z zawiązanymi oczami Panny Młodej. Jak wygląda to w szczegółach?
Każda panna wybiera sobie wstążkę, która jest przywiązana do bukietu Panny Młodej. Panna Młoda stoi w środku koła stworzonego przez panny. Goście mogą też utworzyć większe koło wokół.  W trakcie trwania zabawy Panna Młoda kolejno odcina wstążki, a bukiet ląduje w rękach dziewczyny, której wstążka nie została przecięta do samego końca.

Są różne wersje dotyczące zasłonięcia oczu Panny Młodej. Panna Młoda może mieć zasłonięte oczy tasiemką lub Pan Młody zasłania jej oczy rękoma. Dla bezpieczeństwa lepiej wziąć nożyczki o obłych końcówkach. Ewentualnie świadkowa może pomagać odcinać wybrane wstążki.

Skrzynia z bukietem


Do tego sposobu wskazania nowej Panny Młodej potrzebujesz skrzyni lub efektownego pudełka, klatki lub podobnego pojemnika.Chodzi o to aby schować w nim bukiet i zamknąć na kłódkę. Do kłódki trzeba dokupić od 5 do 10 kluczyków. Można też po prostu kupić kilka tanich kłódek, mając w ten sposób w zestawie kilka kluczyków. Ciekawą ofertę można znaleźć np. tutaj: https://pl.aliexpress.com/item/Metal-Old-Vintage-Style-Mini-Padlock-Small-Luggage-Box-Key-Lock-Copper-Color-Lot-Of-3/32742735351.html?spm=a2g17.search0304.4.15.EJa4R7

Takie kluczyki będą też oryginalną pamiątką po Waszym weselu. Jak jednak przeprowadzić wybór nowej Panny Młodej?

Właściwy kluczyk ląduje w koszyku razem z innymi kluczykami, a panny po wylosowaniu kluczy po kolei podchodzą do skrzyni i próbują otworzyć kłódkę. Tutaj można dodać też element czasu (żeby było śmieszniej), ale też sprawdzi się oznaczenie kluczyków różnymi kolorami (żebyście w razie czego wiedzieli, który klucz jest dobry) 🙂

ciąg dalszy nastapi…

Close